Середа, 22.01.2020, 21:06
Вітаю Вас Гість | RSS

Опорний навчальний заклад Озернянська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Ярмарок безкоштовних ідей

    Вдячні Вам, що завітали на наш 

"Ярмарок безкоштовних ідей"

На ньому ми продаємо свої і чужі (які в нас прижилися і придбані безкоштовно) ідеї. Ознайомтеся і можливо у Вас приживеться одна з наших ідей. Ми будемо раді, що у нас знайшлися послідовники-однодумці.
 
    Ідея 1. Магазини канцтоварів пропонують широкий асортимент бланків «Грамота», «Диплом»,«Подяка»... Але своє, рідне сприймається з більшою приємністю. З 2010 року ми використовуємо власний бланк. Фото школи (чим не оригінальне?), дата початку освітньої діяльності (1860) та вік нашого закладу, девіз
«Щоб зробити – треба вміти,
щоб уміти – треба знати,
щоб знати – треба вчитися» -
верхня частина бланку.
Обрамлення – символи шкільного життя.  Середина для напису
           .                  
 
 
Ідея 2. Щорічно проводити творчі звіти класів, на яких учні (у ними прийнятій формі) звітують про свої здобутки за певний період шкільного життя - ідея перевірена часом і варта уваги.
  «Свято дошколярика» проходить у два етапи. Перший – у кінці лютого. Учні початкових класів (і тільки) демонструють майбутнім школярам (3-6 років), їхнім батькам свої успіхи у художній самодіяльності, театральному мистецтві, спорті (зокрема дзюдо). Другий етап – у середині травня. Діти, які з 1 вересня стануть школярами, показують чому вони навчилися у сім’ї, дитячому садку, що було б цікавим для глядачів (батьків, учнів початкових класів, учителів).
  1 клас. 9 грудня – сотий день перебування першокласників у школі. На святі «100 днів у школі» першокласники у концертній програмі, конкурсах, змаганнях демонструють учням початкових класів, вихованцям дитячого садка, своїм батькам, бабусям, дідусям про своє інтелектуальне зростання. Фотографії, відповіді батьків на питання анкети про зміни у їхніх дітях, кумедні відповіді наймолодших школярів – цікавий матеріал для шкільного часопису «Четвертий вимір».
  4 клас. За день-два до свята «Останнього дзвінка» четвертокласники запрошують учнів 1-3 класів, своїх батьків на «Свято прощання з початковою школою».
  6 клас. Середина січня – половина 11-річного навчання шестикласників. Свято«Екватор» - поєднання гумору, класики, спорту, неочікуваного ... Вперше у школі прихід на "екватор" помітили шестикласники 2006/07 навчального року.
  8 клас. Середина жовтня – найбільш сприятливий період посвяти восьмикласників у старшокласники. Винуватці свята виконують різні завдання від 9-11-класників, проводять особистий колективний звіт. Після цього вони вже по справжньому старшокласники.
 
Ідея 3. Щорічно проходять змагання з футболу, волейболу, баскетболу між командою 11 класу та збірною командою 8-10 класів.

Ідея 4. Конкурсна програма «Розкажи вірш директору» (започаткована у жовтні 2007 року) має на меті, перш за все, виробляти навички сценічної культури, декламування поезії, розвитку пам’яті в дітей. Прослухати кожного з учнів початкових класів, а декого 2-3 рази (а це шість десятків учнів)) – значна кількість часу з робочого тижня директора школи. Але ідея варта запровадження. Теми були різними: «Про тварин», «Про птахів», «Зима». А можна і без теми. За місяць учні повідомляються про проведення конкурсу. Бібліотекар, учителі-класоводи, батьки допомагають дитині підібрати такий вірш, щоб у класі він не повторювався і не вивчався на уроках. Перший етап конкурсу – прослуховування директором, учителем, однокласниками у класі. Хто не довчив – доучує (участь – обов’язкова!), бажаючі готують ще один-два вірші. Вони декламують у класі через тиждень. З кожного класу кілька найкращих читців стають учасниками конкурсної програми учнів 1-4 класів. До ведення програми, де з поезією чергується пісня, інші номери художньої самодіяльності на вибрану тему, залучаються учні середніх класів. Найбільше до вподоби школярам тема «Весна». Заключний етап проходить у лісі. По закінченню концертної програми – картопля з вогнища, самостійно запечене на вогні сало... Нагороди – оплески глядачів, «Подяка від директора» на нашому фірменному бланку (див. ідею 1).
 
 Ідея 5.                                                             У НАС СВЯТО 
«Тож усе, чого ви тільки бажаєте, 
щоб чинили вам люди, 
те саме чиніть їм і ви» 
(Євангеліє від св. Матвія 7:12) 
     Саме ця життєва аксіома повинна бути нормою поведінки кожної людини. На формування поваги до інших, до їх праці направлений цілий комплекс заходів, які проходять у школі. Одним із таких стало загальношкільне свято 13 березня 2015р. А причина вагома. Третя неділя березня (у 2015 р. це 15 число) – день працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. У сільській школі майже половину трудового колективу становлять працівники, які щоденно підтримують чистоту у приміщеннях, у холодну пору року забезпечують його теплом, готують обіди для школярів. Без завгоспа, секретаря, лаборанта, водія шкільного автобуса, нічного охоронця також не можна уявити повноцінну роботу школи. Саме цим працівникам і були присвячені адресні віршовані вітання-побажання, пісні, виступи драмгуртківців, учнівського оркестру. Свято (а ми його проводимо уже вп'яте) сподобалося всім, а особливо обслуговуючому персоналу. На свято також були запрошені пенсіонери, які багато років пропрацювали прибиральницями у школі. Не часто про них згадують випускники школи минулих років, батьки учнів, керівники високого рангу, коли говорять про школу. Практично ніколи їх прізвища не фігурують у списках нагороджених районним, обласним освітянським відомством. Звичайно, декого з них можна було б вітати в інші дні, наприклад, у день автомобіліста, у день працівників харчової промисловості … Але вони, хто веде шкільне господарство, забезпечують нормальний шкільний побут учнів, учителів, повинні мати спільний святковий день. А тому п'ятниця, яка передує дню працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення (третя неділя березня) стала у нас з 2007 року щорічним традиційним професійним святом -  День обслуговуючого персоналу школи.
 
    Ідея 6.Частині школярів випадає велика честь бути названим кращим серед кращих і бути сфотографованим на шкільну «Дошку пошани». Пройде час і наші учні, які були удостоєні честі бути кращими у навчанні, громадському житті школи, зможуть показати «документ» про це своїм дітям, внукам... Для цього використовується бланк (Ідея 1), на якому текст засвідчує наступне:
                            СВІДОЦТВО
видане ____________________________________
учениці           класу
 Озернянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів про те,
що її фотографія була занесена на шкільну Дошку пошани
«Ними пишається школа» у 2009/2010 навчальному році.
25 травня 2010 р.
Директор школи                     Ю.В.Онопрієнко 
 Голова учкому                       В.Стельмах
У верхній лівій частині, проти напису «Свідоцтво» ми наклеюємо копію фотографії (6х9 см), яка була розміщена на Дошці пошани (18х24 см).
 
     Ідея 7. Із самого тексту оголошення Ви зрозумієте суть ідеї, яку вперше апробували у березні 1992 року. Якщо і у Вас «контрольний пакет акцій на право відвідування зборів батьків» належить жінкам, то «купуйте» нашу ідею. 
 
ОГОЛОШЕННЯ 
    В Озернянській загальноосвітній школі І– ІІІ ступенів один раз на п’ять років проходять збори чоловіків, які доводяться школяреві батьком, дідом або хрещеним батьком. 
    23 березня 2012 р. (четвер) саме і є днем чоловічого зібрання у цьому п’ятиріччі. 
    Чекаємо Вас о 18 годині. 
Дирекція школи 
Батьківський комітет
 
   Ідея 8. Одне з основних завдань, покладених на учнівський щоденник – інформувати батьків про результати навчальної діяльності їх дітей. Інколи вчитель не встиг по закінченні уроку занести оцінку в щоденник чи дитина не побажала мати неприємну для батьків оцінку, а часто учню байдуже (а це йде від батьків), чи співпадає кількість оцінок у класному журналі з кількістю їх у щоденнику. І, як наслідок, у щоденнику - лише верхівка «айсберга оцінок». А підводна частина «айсберга» випливає перед батьками лише у кінці грудня, коли немає бажання відволікатися від передноворічних клопотів, та в кінці травня, коли вже пізно щось міняти. Наш «Табель успішності та поведінки учня...» має дві додаткові колонки – «Півсеместрова атестація», у яких виставляються оцінки за результатами роботи у І та ІІІ чвертях (таку графу у класні журнали не вносимо). Також у наших табелях на один рядок більше, у якому виставляється в кінці кожної чверті оцінка з поведінки (обговорюється і приймається на нараді при директорові). А чому батьки не повинні знати частіше, ніж передбачено освітянським міністерством, реальну картину навчальної роботи і поведінки їх дитини?

  Ідея 9. 

Кожна людина неповторна. Кожен з нас має особисті позитивні навики, які вищі, ніж в інших. З метою переконання учнів, що кожен з них може бути успішним у певній діяльності, у вересні 2015 р. було започатковано і протягом вересня- грудня проведено Марафон «Гармонія».

     Учасники – учні 3-5 класів. Участь – індивідуальна. Етапи конкурсної програми:

  • Знання таблиці множення (вересень, грудень)
  • Перевірка техніки читання (вересень, грудень)
  • Стрибки через скакалку (жовтень)
  • Крутіння гімнастичного обруча (листопад)
  • Збір і здача макулатури (жовтень-листопад)
  • Складання незнайомих пазлів без картинки-підказки (грудень)

Учасники Марафону мали особисті залікові картки, в які заносилися результати кожного випробування і по їх закінченню проводилися підсумки у кожному з класів, називалися найсильніші по кожному з напрямків.

Перелік випробувань можна доповнити (декламування поезії, гра в шашки, стрибки в довжину з місця, кидання м’ячика в ціль…). Граючись, учні покращили знання таблиці множення, підвищили швидкість виразного, свідомого читання, дехто нарешті навчився стрибати через скакалку, вправно володіти гімнастичним обручем. Своєю новизною наш Марафон зацікавив усіх учасників випробувань.

 

Марафон знайшов своє продовження і в першому, і в другому семестрах 2016-2017 навчального року. Переможці, а це 2/3 учасників (24 учні), стали учасниками екскурсійної поїздки в м.Київ, де відвідали кондитерську фабрику "Рошен" та центральний стадіон України - спортивний комплекс "Олімпійський". Враження позитивні, бажання і в наступному "марафонити" - зросли

 

У 2018/2019 н. р.  Марафон "Гармонія" проходить у двох вікових групах: 2-4 класи, 5-7 класи.

Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Архів записів
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz