Середа, 22.01.2020, 21:21
Вітаю Вас Гість | RSS

Опорний навчальний заклад Озернянська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Найбільше багатство

Здоров'я людини - це найцінніший скарб, який дарує нам природа. І дуже важливо  не розгубити його з роками. Для цього потрібно берегти його ще починаючи з дитинства.

Щоб з ворогом успішно боротися, то потрібно про нього знати якомога більше.

Туберкульоз, грип - "воїни" з чисельного війська, яке веде непримиренну війну зі здоров'я людини.

Туберкульоз – інфекційне захворювання людини, тварин, риб, яке викликається бактерією туберкульозу – паличкою Коха.

Туберкульоз не має «адреси», «посади», «паспорта», не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для усіх.

Туберкульозом може захворіти кожен!

Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти туберкульоз усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.

В Україні в 1995 році  зареєстрована епідемія туберкульозу, яка і донині невпинно прогресує. За роки епідемії показник захворюваності на туберкульоз збільшився в 1,7 рази, смертності 1,5 рази. Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,4 % населення України. Україна по рівню смертності від туберкульозу займає перше місце у Європі.

Джерело інфекції – хвора на відкриту бактеріальну форму туберкульозу людина, 55 видів тварин, 25 видів птахів, а також заражені продукти тваринного і рослинного походження , грунт, органічні та неорганічні речовини, в яких живе, розмножується та зберігається збудник туберкульозу. Туберкульозна паличка вражає всі органи і системи людського організму.

Шляхи передачі  Найчастіше зараження туберкульозом  відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом, рідше – харчовим, контактно-побутовим. Бактерії туберкульозу можуть виділятися під час кашлю з мокротинням, слиною, а також під час співу, розмови. Зараження може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворим (під час поцілунків) і опосередковано (через забруднені предмети вжитку – книги, рушники, посуд, продукти, особливо молочні). За добу хворий з легеневою формою туберкульозу виділяє 15-20 мільйонів бактерій туберкульозу. Одна хвора людина за рік може інфікувати 10-15 осіб.

Збудник туберкульозу дуже стійкий до впливу навколишнього середовища: у грунті зберігається до 1-2 років, у вуличному пилу – до 10 діб, річковій воді – до 5 місяців, в умовах кімнатної температури (темному місці) залишається життєздатним протягом 4 місяців, при розсіяному світлі – до 1,5 місяця. Ультрафіолетове випромінювання вбиває його через 2-3 хвилини, кип’ятіння – на протязі декількох хвилин.

Основні симптоми захворювання:

 • кашель понад 2 тижні
 • підвищена температура тіла
 • утруднене дихання
 • біль у грудях
 • поганий апетит
 • постійна слабкість
 • безпричинна втрата ваги
 • підвищена пітливість, особливо вночі
 • кровохаркання, наявність крові у мокротинні,що виділяється при кашлі.

Коли туберкульозні бактерії потрапляють у організм людини з нормальним станом імунітету, активне захворювання найчастіше не розвивається. Людина інфікована, але здорова!

Найбільшу вірогідність захворіти має людина, у якої під час «зустрічі» з туберкульозною паличкою знижений, слабкий імунітет. На стан імунітету впливають: нераціональне харчування, зловживання алкоголем, тютюном, наркотична залежність, ВІЛ/СНІД, важкі фізичні та психічні навантаження, стрес, наявність хронічних захворювань, погані умови життя.

         Високий ризик захворіти мають діти, особливо раннього віку (їх імунна система ще не сформована) та люди похилого віку (через вікове ослаблення імунітету).

         Щоб не захворіти на туберкульоз в умовах епідемії, слід  повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом, загартовуватися.

         Для профілактики туберкульозу обов’язково необхідна вакцинація дітей (на 3-5 день у пологовому будинку) і їх ревакцинація у 7 років.

         Для виявлення хворих на туберкульоз дітям до 15 років необхідно щорічно проводити щеплення на реакцію Манту. Дорослим і підліткам обовязкове проходження  флюорографії.

                                                                                                                                                  А. І.  Риженко,  медична сестра школи


Грип - заразна і розповсюджена хвороба. Віруси грипу знаходяться на слизових оболонках носа, рота і горла хворого. Коли він розмовляє, кашляє, чхає з його рота на відстань 2-3 метри вилітають маленькі крапельки слини і слизу, у яких містяться віруси грипу. Люди, які вдихають разом із повітрям ті краплі, можуть теж захворіти. Найчастіше хворіють ті, хто спілкується з хворими. Грипом можна також заразитися, користуючись носовою хустинкою, рушником, склянкою, ложкою хворого. Спостерігалися випадки, коли протягом декількох тижнів на грип могли захворіти тисячі людей. Грип - одна з головних причин відсутності дітей у школі. Щоб попередити розповсюдження грипу, необхідно уникати місць скупчення людей, масових заходів, контакту з хворими. Змащуйте слизову носа жирними мазями, користуйтесь марлевими масками. При перших симптомах захворювання негайно викликайте лікаря додому і виконуйте всі його призначення.

Оберігайте себе та оточуючих від грипу!

                                                                                                                                                        Риженко А.І.,медична сестра школи

 

 

Кір – це гостре інфекційне захворювання з 100% рівнем сприйнятливості, що викликається вірусом Мorbilli із групи параміксовірусів.

 

Кірне тільки дитяча хвороба, дорослі також можуть захворіти на кір, у них захворювання перебігає в більш тяжкій формі.

 

Вірус кору дуже летучий, передається від хворого повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні та інше), і може розповсюджуватись в сусідні кімнати та інші поверхи. Хвора людина заразна за 1-2 дні до початку захворювання до 5-го дня після висипу.

Контактна людина може захворіти через 8-10 днів або на 21 день від початку контакту. На цей же період встановлюється нагляд за контактними.

В перші 3-4 дні хвороби відмічається підйом температури тіла до 39,0, порушення загального стану, нежить, сухий кашель, сиплість голосу, кон′юнктивіт, світлобоязнь.

На 2-3 день захворювання на слизовій оболонці щік з′являються дрібні плями білого кольору – це ранній симптом кору – плями Філатова-Бєльського-Коплика.

На 4-5 день захворювання, спочатку на обличчі, а потім на тулубі, кінцівках появляється плямисто-папульозний висип, на місті якого в подальшому, з′являються пігментні плями (цвітіння).

К і р небезпечний ускладненнями – це запалення легень та коровий енцефаліт.

 

Лікуваннясимптоматичне, при тяжких формах та ускладненнях - госпіталізація.

При перших проявах хвороби слід негайно ізолювати хворого, та звернутись до лікаря.

 

Головним фактором профілактики кору є – і м у н і з а ц і я.

Профілактичні щеплення дітям проводяться згідно графіку в 1 рік, 6 років, але їх можливо зробити віком до 18 років.

Щеплені діти не хворіють, або хворіють в легкій формі – без ускладнень.

 

Крім того, слід дотримуватись гігієни рук та іграшок, часто провітрювати приміщення; уникати великого скупчення людей.

Щеплення, гігієна та здоровий спосіб життя є запорукою профілактики захворювань на більшість інфекційних хвороб.

 

 

Вірусний гепатит А та його профілактика

купить джакузи
онлайн магазин компьютерной техники

Вірусний гепатит А та його профілактика

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це  гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу.

   Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через  воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

   У більшості випадків хвороба починанається гостро, з підвищенням температури до 38,50 С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора  людини відчуває  загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю пива). Можливе свербіння шкіри.

 

   Джерелом  інфекції є хвора людина з  будь-якими формами захворювання.

   Інкубаційний період – 7-50 днів  (в середньому 15-45 днів). Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

   Загострення та рецидиви спостерігаються у 2-5% хворих. Затяжний перебіг хвороби зазвичай пов`язаний із супутніми захворюваннями, порушенням режиму та впливом інших шкідливих чинників. Після перенесеного захворювання можливе  формування ускладнень з ураженням жовчних шляхів та гастродуоденальної зони, перехід у хронічний гепатит та цирох печінки.

   Для вірусного гепатиту А  характерні спалахи які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).  

   Як уникнути зараження вірусом гепатиту А :

 1. Використовувати для пиття  та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип”ятити не  менше 10 хв., дати відстоятися).
 2. Не використовувати  для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
 3. При неорганізованому відпочинку  для пиття та приготування їжі мати з собою  запас  питної води (краще бутильовану).
 4. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.
 5. Строго дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
 6. Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря. 

  Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації.

 

Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Архів записів
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz