Середа, 22.01.2020, 20:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Опорний навчальний заклад Озернянська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Білоцерківщині 90


Рідній Білоцерківщині – 90 років.
     Розпочав свою історичну ходу 2013 рік і серед його важливих пам’ятних дат – ювілей Білоцерківщини. Як адміністративна одиниця Білоцерківський район створений у 1923 році.
      Славна історія білоцерківської землі – це частина безсмертної історії нашої України, і дев’яностолітній ювілей – це добрий привід для того, щоб частіше задавати собі питання: хто ми, звідки, де наші витоки, яким буде наше найближче майбутнє?
        Білоцерківщина – це назва землі, чия історія сягає у сиву давнину, нараховуючи понад 5 тисяч років. Історичний шлях Білоцерківщини тісно пов'язаний давньою та драматичною історією України. Саме на цій землі протягом віків відбувалися події, в яких вигартовувався український народ, плекалися народні традиції, формувалися засади української державності.
У період відзначення 90-річчя Білоцерківського ра-йону увага у школі акцентувалася на розуміння,усвідомлення понять: рідний край, Батьківщина, Білоцерківщина, родина, патріот, громадянин.
Говорячи про Білоцерківщину не можна не згадати про найбільше село району Озерна, славне своїм минулим, сьогоденням, своїми людьми.
      О З Е Р Н А
      Єзьорна, Озірна, Озерно, Озерна. Саме так називали село, розташоване південніше Білої Церкви на 101 км від Києва. З плином часу остання назва набула офіційного звучання з 1992 року.
      Перша офіційна згадка про село – 1656 рік. Як оповідає історик Л.Похилевич у «Сказании о населенных местностях Киевской губернии»(1864 р.), «Езёрна известна тем, что близ неё, в ноябре месяце 1656 года, знаменитый Богдан Хмельницкий имел свидание с ханом Крымским Махмет-Гиреем, шедшим на помощь полякам, совершенно уже разбитым и растерявшимся».
     Свою бойову звитягу, героїзм, патріотизм озерняни масово проявляли на дорогах війни. Лише у роки ІІ світової війни за бойові заслуги було відзначено державними нагородами 624 озернян. Найвищої солдатської нагороди – чотири бойових медалі «За отвагу» (прирівнюється до звання Героя Радянського Союзу), - був удостоєний Папченко В.П.
      Найбільші людські, душевні втрати понесло село у 1932-1933 рр., коли голодна смерть забрала 294 жителів (з них 104 – діти) та в роки ІІ світової війни (загинуло 368 озернян).
      Там же, в «Сказании…» сказано «Село расположено на возвышенной, плодородной равнине при безъименном ручъе, с трёх сторон в глубоких ярах обтекающем село и образующем ставы или озера; откуда село и название своё получило».
      Родючі чорноземи, працьовиті люди одержували щедрі врожаї в одноосібних та колективних господарствах (на полях графів Браницьких, колгоспів, радгоспу). Троє з них Перковський І.Л., Харенко А.Г., Завадський К.П. були удостоєні найвищого у Радянському Союзі звання Героя Соціалістичної Праці за трудову звитягу, десятки трудівників нагороджувалися орденами, медалями. Вагомий внесок у науку, освіту зробили професор, доктор медичних наук Меляновський О.С., професор, доктор ветеринарних наук Ніщеменко М.П., професор, доктор фізико-математичних наук Балан В.Г., кандидати сільськогосподарських наук Папченко І.В. та Грабовський О.О.; директор Озернянської середньої школи (1964-1987рр.) Мальований П.С.
     Село Озерна початку третього тисячоліття – населений пункт з розвинутим промисловим, сільськогосподарським, культосвітнім, медичним, побутовим секторами. За численністю жителів, а їх 2750 (дітей-дошкільників -109, 6-18 років – 396, пенсіонерів – 1013) – Озерна найбільше село Білоцерківщини. 15% озернян трудяться в селі: на цукровому заводі, машинотракторному заводі, у ВАТ "Агропромтехсервіс", 12% - у сільському господарстві (дослідне господарство ім. 9 січня, ТОВ "Адоніс", фермерських господарствах, одноосібники). Чисельний освітній сектор – 17%. У двох загальноосвітніх школах, двох дитячих садках навчається і виховується відповідно 250 і 50 дітей, з якими навчально-виховну роботу ведуть 62 працівники. Село, на відміну від інших, має два приміщення Будинків культури, дві сільських та дві шкільних бібліотеки, два поштових відділення, аптеку, ветаптеку. В селі діють православні церкви (Київського та Московського патріархатів). До послуг озернян і жителів навколишніх сіл лікарня сімейного типу, 12 магазинів, кафе, бари. Добре налагоджений транспортний зв'язок з районним центром м. Біла Церква.
    Історична назва села і нині відповідає дійсності. На території села та його околицях 9 ставків.
 
ХРОНІКА ПОДІЙ
15 березня В рамках заходів до 90-річчя створення Білоцерківського району, в усіх класах школи проведено єдиний урок «Рідній Білоцерківщині – 90 років». Найбільше цікаво і змістовно вони пройшли у 8 -11, 7, 4 та 1 класах. Так для учнів 8-11 класів вчителем історії Кравченко В.В. організовано і проведено усний журнал «Символи Білоцерківщини». Змістовну інформацію про історію рідного краю та його символи розповіли учні 8 класу Резнік Аня та Буртова Аня, цікаве повідомлення про нашого видатного земляка, Героя Соціалістичної праці Завадського Кузьму Петровича підготувала учениця 11 класу Сокол Олена. Про трагічні події періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 р. нагадав присутнім учням вірш прочитаний одинадцятикласницею Киришун Людмилою. Класний керівник 7 класу Цимбал Т.А. провела урок-вікторину «Знаю і розумію історію рідного краю», в якій активну участь взяли всі учні, але найкращі знання про свій рідний край виявили Ляхевич Владислав та Решетнік Віктор. Для четвертокласників класний керівник Коркішко Д.І. провела пізнавальну гру-подорож «Пам’ятні місця рідного села». Навіть першокласники не залишилися осторонь відзначення цієї події, здійснивши заочну мандрівку «Люби і знай свій рідний край».
 
5 березня У цьому навчальному році учні 7,8,11 класів (жовтень, березень), а ще раніше учні 9 класу відвідували історико-краєзнавчий музей с. Бикова Гребля, який діє в Биковогребельській школі з 1980 року.
"У музеї мені дуже сподобалось, побачила багато різних експонатів, які допомагають дізнатися історію села. Дуже б хотіла щоб і в нас у школі з’явився такий музей, адже завдяки йому можна було б дізнатися про цікаві факти з історії нашого села, школи, побачити, як раніше жили люди."
                                                                              Коробченко О., 11 кл.
 
28 лютого. Зустріч старшокласників з передовиком сільськогосподарського виробництва, механізатором (40 років ) Шовкоплясом Миколою Панасовичем. Нагороджений орденами Леніна, "Знак Пошани”, Срібною та Бронзовою медалями ВДНГ СРСР, медаллю "Ветеран праці”, грамотами.
"Від Миколи Панасовича ми більше дізналися про голод у 1947 році, а також про ті часи, коли Україна була розвинута економічно і процвітала. Розповідав наш гість про своє життя, почули і цікаві, і смішні історії.  Мені дуже сподобалася зустріч."
   (Киришун Людмила, 11 клас)
 
 
4 лютого.   Багата на таланти наша Білоцерківщина. Серед культурних діячів-краян непересічне місце обіймає Анатолій Іванович Кульчицький – талановитий поет і композитор, заслужений працівник культури України. Ця людина вдало поєднує в собі універсальний талант поета і композитора, співака і музиканта. Все своє життя Анатолій Іванович піклується не про своє власне благополуччя. А про інших. Особливо про підростаюче покоління. Його дуже важко застати вдома, він весь час проводить у зустрічас, виступах, спілкуваннях з молоддю. І все ж, попри такий напружений графік, Анатолій Іванович не відмовився зустрітися з учнями та працівниками нашої школи. « Я пісню виняньчив для вас…» Саме під такою назвою 4 лютого в Озернянській ЗОШ І-ІІІ ст. в рамках заходів присвячених 90-річчю Білоцерківщини відбулася творча зустріч учнівської молоді з Анатолієм Івановичем Кульчицьким. Ми всі привітно зустріли гостей. Серед них Борис Йосипович Кашкін – вчений, кандидат історичних наук, почесний професор Білоцерківського Національного аграрного університету. Старшокласники з особливою увагою сприйняли довірливу розповідь Бориса Йосиповича про давню дружбу з Анатолієм Івановичем.
 В доробку Кульчицького А.І. більше 600 пісень, сім вокальних циклів, 33 пісні про Білу Церкву та Білоцерківщину. А ще він автор гімну «Білоцерківщина – мій отчий край» та багатьох інших.  Слухачі пройнялися талантом композитора, музиканта, поета і виконавця. Свято було надзвичайно цікаве, переплетене жартами і найкращими побажаннями.
 
 
 
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Архів записів
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz