Середа, 22.01.2020, 20:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Опорний навчальний заклад Озернянська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Батькам

Картинки по запросу підлітковий вік

Що потрібно робити батькам, щоб полегшити перехідний вік дитини?

Головна проблема підліткового віку — конфліктність. Звичайно, терпіти хамство власної дитини дуже важко. Так і хочеться дати грубіянові гідну відсіч й поставити його на місце. Та чи буде від цього зиск? Адже ми, дорослі, чудово знаємо: будь-яке загострення стосунків лише піділлє масла в огонь. Будьте мудрішими, не провокуйте свою дитину на грубість. У цьому вам допоможуть наступні правила поведінки в даній ситуації.

  1. Дайте свободу. Спокійно погодьтеся з думкою, що ваша дитина вже виросла, й надалі утримувати її біля себе не вдасться, а її неслухняність — це прагнення вийти з-під вашої опіки.
  2. Жодних нотацій. Більше за все підлітка обурюють батьківські настанови. Змініть стиль спілкування, перейдіть на спокійний, ввічливий тон і відмовтесь від категоричних оцінок та суджень. Зрозумійте: дитина має право на власну думку і власні висновки.
  3. Ідіть на компроміс. Іще нічого нікому не вдалося довести за допомогою скандалу: тут немає переможців. Коли і батьки, і підлітки захоплені негативними емоціями, здатність розуміти одне одного зникає.
  4. Поступається розумніший. Багаття суперечки швидко згасне, якщо в нього не підкидати дров. Щоб скандал припинився, хтось має замовкнути. Дорослому зробити, це простіше, ніж підлітку з його нестійкою психікою. Запам’ятайте: лаври переможця у стосунках із власними дітьми не прикрашають батьків.
  5. Не треба ображати. Припиняючи суперечку, не намагайтесь зробити дитині боляче за допомогою єхидних зауважень або гриманням дверима. Умінню гідно виходити з важких ситуацій дитина навчається у нас.
  6. Будьте міцні й послідовні. Діти — тонкі психологи. Вони чудово Відчувають слабкості дорослих. Тому, не дивлячись на вашу готовність до компромісу, син або донька мають знати, що батьківський авторитет непорушний. Якщо ж дорослі демонструють підлітку власну невитриманість, істеричність, непослідовність, важко чекати від нього доброї поведінки  
Поради батькам щодо запобігання шкільній дезадаптації
1. Формуйте позитивне ставлення до школи.
2. Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіх дитини.
3. Формуйте адекватну самооцінку.
4. Не перевантажуйте дитину надмірними заняттями, чергуйте їх з грою, не ставте до дитини завищених вимог.
5. Навчайте етичних норм спілкування з однолітками та дорослими.
6. Привчайте самостійно долати труднощі, які під силу подолати дитині.
7. Сприяйте підвищенню самооцінки дитини, частіше хваліть її, але так, щоб вона знала за що.
8. Пам'ятайте, що кожна людина має право на помилку.
9. Уникайте змагань і видів робіт, що враховують швидкість.
10. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, особливо, якщо вона є менш успішною, ніж інші діти.
11. Частіше використовуйте тілесний контакт, вправи на релаксацію.
12. Демонструйте зразки впевненої поведінки, будьте в усьому прикладом дитині.
13. Не принижуйте дитину.
14. Любіть дитину безумовною любов'ю, приймайте її такою, як вона є.
 
 
Консультація психолога
Молодший шкільний вік. 
               Запитання. Як повинні "вести" себе батьки під час виконання дитиною домашніх завдань?
                  Відповідь:
Якщо батьки допомагають дитині:
1. Дитина відчуває, що близька людина приймає її проблеми. Коли вона виросте, то швидше за все, теж буде турботливою, розуміючою людиною, що поспішає на допомогу.
2. Формується утриманський життєвий образ (перекладання відповідальності на інших, очікування допомоги і готовність її прийняти).
3. Можлива поява почуття невпевненості у своїх силах; залежності від дорослих і власної неповноцінності.
 
Якщо дитина залишена сама собі:
1. Дитина навчається самостійно приймати рішення і відповідальність за результати свого навчання. Ставши дорослим, швидше за все, стане вимогливим батьком, на роботі начальником.
2. Розвивається недовіра до інших, життєве кредо - покладатися можна тільки на самого себе. Збільшується дистанція між дітьми та батьками.
3. Навчається самостійно планувати свій час і зусилля. Якщо все буде виходити, то розвиватиметься почуття впевненості в житті, якщо, будуть невдачі - комплекс неповноцінності.
 
       Доцільніше - надати дитині самостійність, залишаючи за собою керівництво і допомогу в розумних межах. При цьому завжди потрібно пам'ятати про кризові життєві обставини, проблемні вікові періоди у житті школяра.
 
        Запитання.  Як зробити підготовку домашнього завдання справою привабливою?
        Відповідь:  Для молодшого школяра добре коли в нього гарне шкільне приладдя. Обов'язково особистий робочий стіл. Бажано, щоб батьки були поруч, завжди готові допомогти дитині. Намагайтеся, щоб дитині було зрозуміло, що їй потрібно зробити, і як. Знайдіть можливість похвалити дитину. Поступово навчайте її планувати свою діяльність.
 
Середній шкільний вік, підлітки.
      Запитання. Яку допомогу можуть надати батьки дитині в самостійній побудові взаємин з однолітками?
      Відповідь: Батьки повинні обговорити з підлітком ситуацію, що склалася, підвести його до розумного рішення. При цьому:
1. Батьки не повинні вважати свою дитину завжди правою; не потрібно стверджувати її в думці, що всі інші поводяться неправильно, грубо - інакше дитина мимоволі опиниться в опозиції; акцент треба робити на власне поводження підлітка;
2. У відносини підлітка з однолітками батьки не повинні "втручатися", коли їх "не просять"; спроба батьків вирішити проблему за свою дитину обернеться зниженням її соціального статусу в колі однолітків;
3. Батькам не слід пропонувати і нав'язувати свої рецепти; треба морально підтримати дитину, допомогти розглянути можливі варіанти із ситуації, але остаточне рішення вона має прийняти сама виходячи зі свого психічного стану, своїх інтересів.
4. Підліток, на відміну від дорослих, не злопам'ятний: він швидко забуває все погане і неприємне; батьки не повинні загострювати увагу своїх дітей на колишніх образах.
      Чим уважніше батьки поставляться до слів і вчинків своїх дітей, чим краще відчують їх настрій, тим простіше буде знайти потрібні слова у спілкуванні зі своїми дітьми.
 
       Запитання: Які розумні правила, що стосуються соціального життя підлітка, можуть установити батьки?
        Відповідь:  Чітко має бути визначено:
1. Коли підліток повинен бути вдома (обід, домашні завдання, обов'язки по дому тощо).
2. Зв'язок при непередбачених обставинах.
3. Можливості запрошення нового друга (подруги)
4. Що взагалі заборонено в компанії: алкоголь, паління, наркотики та ін.
 
 
 
 
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Архів записів
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz